אישור בלמים לטסט

אישור בלמים נדרש על פי החוק בישראל, לכל רכב שגילו עובר 15 שנים. אישור לבלמים ניתן אחרי בדיקה מקיפה מאוד של מערכת הבלמים וניתנת להנפקה רק על ידי משרד התחבורה במוסכים מורשים. מוסכים אלו אמונים מטעם משרד התחבורה על בדיקת הבלמים כחלק מטסט או כבדיקה לפני טסט ואף אמונים על תיקון בעיות שעשויות להתגלות באמצעים חדישים ומתקדמים.

מערכת בלמים

מה קובע החוק

על פי משרד התחבורה, רכבים בני למעלה מ-15 שנים נדרשים לקבל אישור בלמים, כתנאי מקדים לפני טסט. אישור בלמים לטסט דורש טיפול בתקלות שנמצאו (אם נמצאו כאלה כמובן), ורק לאחר שתוקנו, ניתן להמשיך אל הטסט עצמו. הטסט השנתי, אותו עובר כל רכב (למעט רכבים חדשים) המאפשר לכלי רכב לעלות על הכביש בבטחה. לעומת זאת, רכבים ישנים, בני למעלה מ-20 שנים נדרשים לעבור טסט פעמיים בשנה, כאשר הבדיקה היא בדיקה מלאה ומקיפה בכל טסט.

אישור הבלמים ניתן רק לאחר בדיקה מקיפה מאוד, הכוללת פירוק מלא של מערכת בלמים והחלפת חלקים בלויים או תקולים (אם נמצאו כאלה) וכמובן בדיקות ביצועים כמו בכול טסט רגיל.

מה הן העלויות?

מומלץ לערוך סקר שוק ולפנות לכמה מוסכים המתמחים בכך, חשוב שיהיו להם את הכלים המתאימים לבדיקה ושיהיו מוסכים מוסכמים מטעם משרד התחבורה. כמובן שמוסך צריך להיות כזה שאתם סומכים עליו או מוסך עליו קיבלתם המלצה מחברים או מוסך מיצאת צדיק שיצא צדיק בבדיקות של חיים הכט.

חשוב לזכור באישור בלמים הוא בגדר חובה ואינה בדיקה זולה כלל, לכן מומלץ לבדוק לפני שמשלמים שהמקום אכן מוסמך להנפיק אישור כזה ומנוהל על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לזהות תקלות חמורות במערכת החשובה כל כך ברכב שלכם.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן