טיפול תקופתי לרכב

טיפול 10,000 בראשון לציוןבעלי רכבים בישראל אמורים להכניס רכבם לטיפול תקופתי במוסך, אחת ל-10,000 או 15,000 ק"מ, ומכאן גם השם טיפול 10,000 וטיפול 15,000. בעוד שבעבר היה נהוג להכניס את הרכב לטיפול תקופתי כל עשרת אלפים ק"מ בממוצע, ברכבים אשר מיוצרים כיום מותקנות מערכות אמינות ועמידות יותר, ולכן ישנם רכבים בהם הטיפולים נערכים אחת ל-15,000 ק"מ, 20,000 ק"מ ואף יותר. עם זאת, חשוב לדעת כי כל יצרני ויבואני הרכב בישראל דורשים לבצע טיפול אחת לשנה, גם במידה והרכב לא גמע את המרחק הדרוש במהלך השנה. כלומר, יש להכניס את הרכב לטיפול לפי הקילומטראז' שהגדיר היצרן או היבואן או אחת לשנה, לפי הקודם מביניהם.

יצרניות הרכב קובעות כל כמה ק"מ יש להכניס את הרכב לטיפול במוסך. טיפולים תקופתיים אלו מהווים חלק חשוב ומשמעותי לתחזוקה נכונה של המכונית. מטרת טיפול 10,000 או 15,000 היא לבדוק רכיבי רכב אשר מתאפיינים בבלאי מהיר יחסית, ולהחליפם אם יש צורך, בכדי לוודא כי הרכב יתפקד באופן תקין, הן בטווח הקרוב והן לטווח הרחוק. במהלך טיפול תקופתי לרכב עובדי המוסך עורכים בדיקות שונות ומחליפים שמנים, מסננים ורכיבים אשר נשחקו עם הזמן.

הבדיקות והטיפולים הכלולים בטיפול 10,000 או 15,000 משתנים בדרך כלל בהתאם לרכב, ולכל יצרן או יבואן מפרט טיפולים משלו. כמו כן, יצרניות רכב קובעות טיפולים שונים בהתאם לקילומטראז' שהרכב צבר ולבלאי והשחיקה הצפויים עקב כך. ישנן בדיקות שנערכות בטיפולים תקופתיים, אשר אינן נערכות בטיפולים הראשונים של רכב חדש עקב הבלאי המצטבר של הרכב. כמו כן, לאחר תקופה מסויימת, הרכב מוכנס למוסך לטיפולים תקופתיים "גדולים" יותר הכוללים בדיקות וטיפולים נוספים מעבר לטיפול תקופתי "רגיל".

מוסך שי שירותי רכב, מציע שירות טיפול תקופתי לרכב בראשון לציון, אשר מכונה גם טיפול 10,000 או טיפול 15,000. המוסך, אשר ממוקם באזור התעשייה הישן (אזור התעשייה המזרחי), מעניק שירותי מוסך מקצועיים לכל סוגי הרכבים מהמותגים המיובאים לישראל.

טיפול תקופתי לרכב כולל לרוב את הבדיקות והטיפולים הבאים:

  • החלפת שמן מנוע ומסנן שמן.
  • החלפת מסנני אוויר ודלק ומצתים על פי הוראות יצרן / יבואן.
  • בדיקה של הבלמים – פירוק הגלגלים, בדיקה פיזית של הבלמים וניקויים.
  • בדיקת מערכת ההיגוי למניעת "חופש" במערכת ההיגוי.
  • בדיקת המצבר.
  • בדיקת מפלסי ואיכות נוזלים כגון שמן תיבת הילוכים, נוזל בלמים, נוזל קירור, שמן הגה כח.

טיפול תקופתי "גדול" יכלול, בין היתר, גם את הפעולות הבאות:

  • החלפת רצועת תזמון ("טיימינג") בהתאם להוראות יצרן / יבואן.
  • החלפת מסנן אוויר למזגן על פי הצורך.

לטיפול תקופתי יכולה להיות השפעה על רמת התפקוד של מערכות שונות ברכב דוגמת המנוע וזרימת הדלק, מערכת ההצתה, מערכת הקירור ועוד. לכן, דחייה של טיפול תקופתי או ויתור עליו עלולים לגרום נזקים מיותרים ותקלות ברכב, אשר יהוו סכנה בטיחותית עבור הנוסעים ברכב, ויגררו הוצאה כספית ניכרת.

לתיאום טיפול תקופתי לרכב, חייגו 03-9646939, או מלאו טופס הזמנת טיפול / שירות

או לחצו לפרטי קשר – מוסך בראשון לציון

סגירת תפריט
דילוג לתוכן