כיצד בעלי רכב יכולים להוריד את שיעור תאונות הדרכים

תאונות דרכים רבות מתרחשות בכל שנה על כבישי הארץ. עפ"י נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ב-2014 נפתחו כשמונים אלף תיקי תאונות דרכים, מהם כ-59 אלף תיקי תאונות דרכים עם נפגעים. תאונות קשות עלולות להסתיים נזקי גוף ואף מוות, בעוד תאונות קלות מובילות לרוב לנזקים כלכליים עקב הצורך בטיפול מוסך. אחד הגורמים לתאונות הדרכים הינו ליקויים בתשתיות הכביש, אך שני גורמים נוספים – הרום האנושי וליקויים ברכב – בהחלט בשליטת בעל הרכב ו/או הנהג.

מניעת תאונות דרכים
הגורם האנושי מתייחס להתנהגות הנהג על הכביש. על פי הסטטיסטיקות, מעל 90% מן התאונות נגרמות עקב הגורם האנושי. חוסר תשומת לב, נהיגה במצב של עייפות, נהיגה בשכרות או תחת סמים, ביצוע עבירות תנועה במכוון – כל אלו הם דוגמאות לסיבות שיכולות להוביל לתאונות. חלק משמעותי מהתאונות מיוחסות להיסח דעת של הנהג אשר יכול להיווצר עקב שיחה עם נוסעים אחרים במכונית, התעסקות עם הרדיו או הטלפון הסלולרי. מכאן שהקפדה על נהיגה באופן אחראי יכולה להביא באופן דרסטי לירידה בכמות תאונות הדרכים.

תקלות מכניות ברכב גם הן אלמנט שניתן לשלוט בו במידה רבה על ידי תחזוקה שוטפת של הרכב והקפדה על הכנסת הרכב לטיפול בכל חשד לתקלה. טיפולים תקופתיים לרכב מהווים חלק משמעותי בהוצאות אחזקת הרכב, ולהם מתווספים לעיתים טיפולים לתיקון תקלות הצצות מעת לעת עקב בלאי והתיישנות הרכב או מסיבות אחרות. בנוסף להוצאות הדלק והביטוחים, הוצאות האחזקה של המכונית מצטברות לסכום בלתי מבוטל במשק הבית הממוצע. תחזוקה נכונה של הרכב, לצד תרבות נהיגה אחראית, יכולים לחסוך לבעל הרכב בהוצאות על שירותי מוסכים עקב תאונה. בנוסף למניעת בזבוז כספי, ניתן לחסוך את מפח הנפש, הטרחה והזמן שיש להשקיע בטיפולי המוסך. לא פחות חשוב מכך, נהיגה ברכב עם ליקויים מהווה סכנה ממשית לביטחון הנוסעים.

אלמנט נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא מערכות בטיחות חדישות שניתן להתקין ברכב. חלקן כבר מגיעות ברכבים חדישים, היות והוכח כי הן מורידות את הסיכון לתאונות דרכים. חברות הביטוח אף מציעות לבעלי רכב הנחות במידה וברכב מותקנות מערכות בטיחות והתרעה. חשוב לוודא שמערכות אלו פועלות באופן תקין ברכב, ובמידה ויש חשד לתקלה, יש לגשת למוסך בהקדם. מכיוון שמערכות אלו הן ממוחשבות, יש לפנות למוסך המציע שירותי דיאגנוסטיקה ממוחשבת, באמצעותה ניתן לאתר בצורה מדויקת ומהירה את התקלה, לאבחן אותה ולטפל בה בצורה המקצועית ביותר.

אם כן, נהגים ו/או בעלי רכב, יכולים להקטין באופן משמעותי את הסיכון להתרחשות תאונת דרכים על ידי לקיחת אחריות על תרבות הנהיגה ועל הטיפול ברכב באופן שוטף. שי שרותי רכב, מוסך בראשון לציון, מציע שירותי מוסך מקצועיים ואמינים במחירים הוגנים, ושמח להעניק ללקוחותיו בנוסף ייעוץ בכל חשד לתקלה ובכל שאלה. מוסך שי שרותי רכב עמד בהצלחה במבחני התוכנית יצאת צדיק מוסכים, והוא רואה חשיבות במתן שירות בסטנדרטים הטובים ביותר בכדי להבטיח שכל רכב שעובר טיפול במוסך יוצא ממנו תקין ובטיחותי.


לתיאום טיפול רכב, חייגו 
03-9646939, או לחצו – מוסך ראשון לציון

סגירת תפריט
דילוג לתוכן