תקלות ברכבים הנפוצות בארץ

כל בעל רכב בישראל צריך להתעדכן מפעם לפעם בתקלות רכב נפוצות, הנגרמות כתוצאה ממאפיינים כמו סוג הרכב, סוג שימוש בו, טמפ' או כולם יחדיו. במאמר הבא, אספנו עבורכם כמה תקלות רכב האופייניות לישראל, ששווה לקחת אותן בחשבון בפעם הבאה שתכנסו לרכב.

 

תקלות ברכבים הנפוצות בארץ תקלות נפוצות ברכב 1

ממיר קטליטי

הממיר הקטליטי ברכב יכול להיות מקור לבעיות שונות הקשורות בד"כ לתפקוד החיישנים, או לטמפרטורה גבוהה של הממיר הנגרמת כתוצאה מסתימה, נזק חיצוני, בלאי, התחממות יתר שיצרה נזק בלתי הפיך ועוד. על כל פנים, פגיעה בממיר הקטליטי יכולה להופיע ברמות משתנות, אולם יש לקחת בחשבון שחלק מהנזקים אינם מאפשרים תיקון, מה שיחייב החלפה של הממיר. יש לציין כי הסימנים לבעיה לא תמיד יופיעו באופן גלוי לחלוטין, אך כל תקלה בממיר קטליטי יכולה לשבש את ביצועי הרכב תוך כדי פגימה בהזרקת הדלק וכד'. 

תקלות במערכת החשמל ברכב 

מערכת החשמל ברכב כידוע, אחראית על מגוון תפקודים החל מהנעת הרכב, דרך מנורות ומחוונים, ועד למזגן ומחשב הרכב. כשלים שונים במערכת החשמל יכולים לפגום בכל התפקודים הללו ולצערנו, מהווים פלח לא קטן מרשימת התקלות הנפוצות ברכבים בארץ. הסיבות לתופעות הללו הן רבות וביניהן, איכות רכבים מסוימים, שעות שימוש וטמפרטורה. 

 

בעיות במערכת הקירור של הרכב

תקלות במערכת הקירור הינן יחסית נפוצות ובפרט, תקלות על בסיס מחסור במים במערכת. אין זה המקום להרחיב, אולם חשוב לציין כי מחסור במים איננו חייב להיגרם עקב נזילה. מערכת הקירור במרבית הרכבים החדשים פועלת כמערכת סגורה וכל סדק במיכל המים, פגם באחד האטמים וכד' יכול לגרום לאיבוד מים לטווח הארוך. 

 

הקיץ הישראלי

הקיץ הישראלי איננו גורם ישיר לתקלות ברכב כמובן, אולם החום הרב בשילוב עם פקקים, שעות עבודה ונסיעה ארוכות וכד', יכול בהחלט לסייע לבעיות קיימות, או לקדם משמעותית את בליית הרכב. כמו כן, בבואכם לרכוש רכב, מומלץ לוודא כי חלקיו מותאמים לחום (למדינות חמות), החל מהמצבר (חשוב!) ועד לסוג הפלסטיק של הפנסים והגומי של הגלגלים, או הגומי בצינור הברקס. 


חוויתם תקלה ברכבכם? אתם יותר ממוזמנים לקבל שירות תיקון אמין, מקצועי ומהיר במוסך שי בראשון לציון, שזכה בתואר "יצאת צדיק מוסכים"!

 

סגירת תפריט
דילוג לתוכן