תיקון תקלות חשמל ברכב


מערכת החשמל במכונית מורכבת מרכיבים שונים רבים. תקלות חשמל יכולות להתרחש במערכות ורכיבים שונים ברכב, ביניהם מערכת התאורה, מערכת האזעקה, החלונות החשמליים, מחשב הרכב ועוד. ישנן תקלות חשמל ברכב שהינן פשוטות ובעל הרכב יכול לתקן אותן בעצמו אם ירצה בכך. במקרים אחרים מדובר בתקלות מורכבות המצריכות הכנסת הרכב לטיפול במוסך.

חשוב לדעת כי מוסך מקצועי יחזיק בצוות חשמלאי רכב מוסמך לטיפול בתקלות כאלו. שי שירותי רכב, מוסך בראשון לציון, מעסיק צוות מקצועי ומנוסה בטיפול בתקלות חשמל ברכב. לאור הפיתוחים הטכנולוגיים השונים בקרב יצרני הרכבים ומערכות החשמל המתקדמות ברכבים החדישים, מוסך שי מקפיד על השתלמויות והכשרות עובדיו באופן שוטף, בכדי שיוכל לתת ללקוחותיו מענה מקצועי ויעיל ביותר.

כמו כן, מוסך שי מציע שירותים מקצועיים של אבחון ממוחשב לאיתור תקלות רכב, הנדרשים פעמים רבות עבור תקלות חשמל. בכל כלי רכב המיוצר בימינו מותקן מחשב רכב מתקדם אשר הינו למעשה אחראי על מכלול הפעולות שמבצע הרכב: הצתת המנוע, ניהול צריכת הדלק, סנכרון מערכות הרכב השונות ועוד. לכן, איתור התקלה ותיקון מחשב הרכב מצריכים אבחון רכב ממוחשב. מוסך שי משקיע ברכישת ציוד משוכלל מן המותגים המובילים, וכל טיפולי הרכב מבוצעים באמצעות ציוד ייעודי מהמתקדמים בענף הרכב. לא פעם הוא מן המוסכים הראשונים בקרב מוסכים בראשון לציון ובישראל כולה להחזיק במכשור חדש ומתקדם עם יציאתו לשוק.

לא פעם תקלות חשמל ברכב קשורות לתפקוד המצבר ברכב, מרכיב חשמלי מרכזי בכל מכונית שתפקידו לעזור בהתנעת הרכב ולספק חשמל כאשר הרכב איננו מונע. עם זאת, לא תמיד יכול בעל הרכב לבדוק בעצמו אם אכן הבעיה היא במצבר וניתן לפתור אותה בקלות אמצעות החלפת המצבר. במקרים בהם בדיקה פשוטה של בעל הרכב אינה מספקת, דיאגנוסטיקה לרכב מאפשרת לגלות האם מקור התקלה הוא אכן במצבר או שמא מדובר בתקלה ברכיב אחר ברכב.

בעיות חשמל רכב יכולות לבוא לידי ביטוי בכך שלא יהיה ניתן להתניע את הרכב. בעיות כאלו פעמים רבות מקורן בתקלה בסטרטר או באלטרנטור. סטרטר, או בעברית 'מתנע', הוא מנגנון ההנעה וההצתה של הרכב. הסטרטר הוא מנוע חשמלי שמאפשר למנוע לבצע סיבוב פעולה ראשוני בכדי להתחיל את פעולתו, והוא מוזן להפעלתו על ידי מצבר הרכב. האלטרנאטור הוא ספק החשמל העיקרי של הרכב. תפקידו לספק את כל צרכי החשמל של המכונית, ובין היתר גם לטעון את המצבר. האלטרנטור מהווה למעשה גנרטור אשר מונע על ידי מנוע הרכב באמצעות רצועת מנוע חיצונית.

תקלות חשמל נפוצות אחרות ברכב קשורות למערכת התאורה שלו, החיצונית או הפנימית. בעל הרכב יכול לתקן בעצמו תקלות דוגמת החלפת נורת תאורה קדמית או אחורית שנשרפה. עם זאת תקלות מורכבות יותר דוגמת תקלה בלוח השעונים תצריך בד"כ הכנסת הרכב למוסך. חשוב לדעת כי תקלות חשמל אשר מצריכות תיקון והחלפת רכיבים חשמליים כמו חיישנים, נתיכים ('פיוזים'), חיווטים, מגעים רופפים וכו' דורשים טיפול של חשמלאי רכב מוסמך.

 
 
 מוסך לרכבי יונדאי ראשון לציון  |  חלקי חילוף לרכב  |  מוסך בראשון לציון

סגירת תפריט
דילוג לתוכן