5 התקלות הכי נפוצות ברכבים בישראל

בישראל הקטנה, כמו במדינות רבות אחרות ישנן אינספור תקלות ברכבים. אולי זה מפני שיש לנו כל שנה יותר קיץ מאשר חורף, עליות וירידות בטמפרטורות או סיבות אחרות. אז במומחים שלנו במוסך שי הרימו את הכפפה והחליטו שכדאי שתכירו על 5 התקלות הנפוצות ברכבים בישראל וכיצד להתמודד איתן בכדי שתוכלו לדעת איך להכין את רכבכם לכל תרחיש.

5 תקלות הכי נפוצות ברכבים בישראל וטיפים על איך להימנע מהן

עם האקלים המשוגע בארצנו הקטנטונת שטופת השמש, כאשר מגיח מידי פעם שלג או שמש קופחת הרכבים שלנו מביאים עמם מספר תקלות:

1.מצבר גמור – מצבר הרכב אמנם מיוצר כדי לעבוד זמן רב מאוד ביחס לבטריות רגילות. אך עם השמש הקופחת רוב ימות השנה והעובדה שלא מעט ישראלים משאירים את האורות ברכב דלוקים בזמן חנייה (בעיקר ברכבים ישנים), חשוב לוודא שהמצבר שלנו עובד טוב, אם הוא כבר ישן אולי כדי לחשוב להחליפו למרות שהוא עדיין עובד.

2. חוסר בלחץ אוויר– תמיד בדקו שישנו מספיק אוויר בגלגלים. צמיג לא מנופח מסוכן מאוד ועשוי לסכן את חייהם של היושבים ברכב ושל הנהגים האחרים. במקרה הטוב הוא יגרום לצריכת דלק מוגברת או לנקר בצמיג.

3. חוסר בשמן או מים– הפעולה הכל כך פשוטה הזאת ששואלים אותנו בכל ביקור בתחנת דלק יכולה להציל את המנוע שלכם, תוודאו שיש מספיק מים או חומר קירור במנוע, בעיקר במדינה חמה כמו שלנו וברכבים ישנים שם המים עשויים להתאדות. בנוסף, תמיד תוודאו את מפלס השמן, השמן הוא מה שעוזר למנוע לפעול כראוי, לכן תמיד צריך לוודא שהמפלס לא יורד מתחת לרמה הנמוכה או עולה מעל הרמה הגבוהה. מומלץ לעשות את שתי הבדיקות בזמן חנייה על משטח ישר וכשהמנוע כבר קריר על מנת שלא לפגוע בתוצאות הבדיקה.

4. קוד תקלה P0420– קוד התקלה הנפוץ ביותר בישראל, הקוד מראה על בעיית יעילות נמוכה של הממיר הקטליטי.

5. חוסר בציוד היקפי– בדקו את תקינות השמשות, מראות, חלונות והמגבים. ויחד עם זאת בידקו את הימצאות ותקינות הגלגל הרזרבי ואת הכלים להחלפתו.

כפי שאנו שמים לב, ישנן תקלות רבות אותן ניתן לפתור בעזרת כמה בדיקות קצרות פשוטות ומתן תשומת לב. כי כל התקלות הללו אינן מסתכמות רק בתקלה בלבד הניתנות לתיקון בלא מעט כסף, אלה עצות אשר יכולות למנוע מפח נפש גדול אם יקרו במקומות מסוימים ובזמנים מסוימים ואף יכולות לפגוע בכם או במשפחתכם.

לא מהמרים על הטובים ביותר

מוסך שי הינו מוסך מתמחה מיצובישי בראשון לציון ובדגמי רכבים נוספים- קיה, מאזדה, יונדאי, ניסן ועוד… בין אם זאת בדיקה שגרתית או תיקונים קטנים כגדולים, המומחים שלנו ישמחו לענות לכם על כל שאלה נוספת. העיקר שתיסעו בזהירות והישמרו על הכבישים. פנו אלינו עוד היום לנסיעה הבטוחה של המחר. סעו בזהירות.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן